Як вибирати тихі літні шини

Багато водіїв під час вибору літніх автошин увагу концентрують на їхньому рівні гучності. Зараз виробники намагаються вдосконалювати моделі, прислухаючись до побажань клієнтів. Боротися з гулом з-під коліс вдається завдяки сучасним технологіям, які регулярно впроваджуються в нові покришки.

Маркування та особливості тихих літніх шин

Найкращі шинні виробники використовують спеціальні етикетки, на яких вказують латинськими літерами рівень видаваного шуму. Що вище літера розташована в алфавіті, то комфортнішою буде їзда.

На рівень шуму впливають чотири чинники:

  1. Склад гумової суміші. Що м’якший протектор, то менше шуму видають колеса. Блоки протектора щільніше охоплюють дорожнє покриття, тим самим зменшуючи обсяги потоків повітря між трасою і покришками. Але м’які шини не радують зносостійкістю, також можуть виникати проблеми з гальмуванням. Щоб зменшити вплив негативних факторів, і при цьому їздити з комфортом, оптимальний варіант – купити літню гуму із середнім коефіцієнтом жорсткості.
  2. Ширина шини. Що ширша покришка, то більше звуків вона видає. Їхній плюс – забезпечення кращої курсової стійкості та ефективна робота гальмівної системи. Але на мокрій дорозі рівень керованості знижується.
  3. Малюнок протектора. Найтихішими є шини з ненаправленими малюнками на протекторах. Тут немає великої кількості шашок, через які і виникає гучність. Але і на такій гумі їзда по вологому покриттю не буде комфортною – ідеальний баланс забезпечать покришки з поглибленими каналами для відведення рідини.
  4. Тип дороги. Найтихішою їзда буде на рівному асфальті. Для доріг з поганим покриттям краще купити шини підвищеної жорсткості, щоб поглинався шум, і згладжувалися удари. Однак стійкість до зношування тут низька.

Важливим є фактор стану шин. Тільки нові покришки можуть радувати максимально високими їздовими показниками, включно зі зниженим рівнем гучності. Гума б/в з кожною тисячею кілометрів пробігу буде все сильніше гудіти, створюючи дискомфорт усім присутнім у салоні.

Ще один фактор, який впливає на гучність покришок – їхній типорозмір. Не потрібно експериментувати, наражаючи себе і оточуючих на небезпеку – купити шини потрібно з тими параметрами, які прописані в технічному паспорті машини.